Vsmart Extensions

Aktulaności

XXXII Piesza Pielgrzymka Tarnowska

Kilka tysięcy osób wyruszyło na szlak 32. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Na trwające dziewięć dni „rekolekcje w drodze” zdecydowali się głównie młodzi ludzie, ale są też osoby starsze i całe rodziny.
Wczoraj (17.08.2014r.) pielgrzymkę rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Koncelebrowali ją biskupi pomocniczy, biskup z Konga – Brazzaville i licznie zgromadzeni kapłani.
Pielgrzymce do Częstochowy patronuje bł. Karolina Kózkówna, z racji 100. rocznicy Jej męczeńskiej śmierci. Na hasło pielgrzymowania wybrano słowa „Miłość na śmierć nie umiera”.

Dziś drugi dzień pielgrzymowania pątnicy przemaszerowali przez Bucze. Od godz. 7, połowa grup pielgrzymkowych przyszła do naszej miejscowości by zjeść śniadanie. Parafia witała ich biciem dzwonów oraz poczęstunkiem. Uczestnicy zawsze miło wspominają gościnę w naszej miejscowości. Po dzisiejszym dniu będzie zapewne tak samo.
Tarnowska pielgrzymka dotrze na Jasną Górę 25 sierpnia.

Pielgrzymka 2014

Dożynki parafialne 2014

W naszej miejscowości święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, zwane również świętem Matki Boskiej Zielnej jest barwnie kultywowane. Mieszkańcy przynoszą na Mszę Świętą bukiety z ziół, zbóż i plonów, a także chleby i wieńce żniwne.

W tym roku wykonano obraz Miłosierdzia Bożego, przygotowany przez panie Jadwigę Zięba i Renatę Zięba natomiast obraz Św. Jana Pawła II przygotowały Monika Świerczek i Joanna Kopacz a dzieci pierwszokomunijne niosły dary dziękczynne. Nad kompozycją wieńców i ołtarzy czuwała Stanisława Sarlej.

Dożynki 2014

Procesja Bożego Ciała AD 2014